Get Adobe Flash player

Nauczanie oparte na przesłaniu: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko


    Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uzyskała w październiku 2012 r. status szkoły katolickiej. W związku z budowaniem świadomości uczniów dotyczącej wartości i prawd  głoszonych przez patrona naszej szkoły określono szereg tematycznych spotkań z uczniami, mającymi na celu propagowanie wiedzy dot. historii życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.


    Od września do 19 października każdego roku istnienia naszej szkoły podejmowane bedą działania mające na celu przygotowanie naszych uczniów do obchodów święta naszego patrona  Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Celem ww czynności jest dzielenie się z uczniami wiedzą dotyczącą charakterystyki osoby ks. Jerzego, jego działalności, wyznawanych wartości oraz prawd wiary,  w obronie których poświęcił własne życie. Poznanie historii naszego patrona jest punktem wyjścia do zrozumienia tegojest przesłanie  „ zło dobrem zwyciężać”.


Szerzenie wiedzy na temat życia  bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbywa się poprzez:

 1. lekcje religii, rozmowy z nauczycielami, pogadanki z wychowawcami w ramach zajęć w internacie;
 2. oglądanie filmów, filmów dokumentalnych, czytanie literatury, itp.,
 3. tworzenie utworów muzycznych,
 4. organizowanie występów teatralnych przez uczniów związanych z życiem patrona szkoły,
 5. wykonywanie prac plastycznych pt.: „Portret bł. ks. Jerzego Popiełuszki”,
 6. zorganizowanie wycieczki do Warszawy w celu modlitwy nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzenia muzeum w podziemiach kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie  ukazujące historię życia i męczeńskiej śmierci kapłana.

     Wyżej wymienione działania prowadzą nas do przeżywania święta patrona szkoły, które obchodzimy 19 października każdego roku. W niedzielę, która przypada najbliżej tej daty sprawowana jest uroczysta Eucharystia.
Po uroczystościach mszalnych organizowany jest piknik z udziałem dyrekcji oraz wszystkich gości, wychowanków wraz z rodzinami, opiekunami, wychowawcami, nauczycielami i pozostałymi pracownikami Ośrodka.


KALENDARIUM

 • październik 2011 Biskup Jan Wieczorek dokonał poświęcenia naszej szkoły i Ośrodka.
 • październik 2012 roku Biskup Gerard Kusz wręczył akt nadania szkole statusu szkoły katolickiej
 • marzec  2014 roku sprowadzono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które umieszczone zostały   w kaplicy sióstr, znajdującej się na terenie MOS w Wojsce.
 • czerwiec 2014 cała społeczność MOS-u udała się na wycieczkę do Warszawy do  Grobu  Patrona naszej Szkoły , zwiedzono Muzeum Bł. Ks J. Popiełuszki
 • październik 2014 uroczysta Msza św.  z udziałem Biskupa Gerarda Kusza
   

Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii Zgromadzenia Córek Bożej Miłości

Numer konta bankowego: ING Bank Śląski Katowice, Oddział Tarnowskie Góry

21 1050 1386 1000 0090 7581 1332Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
549412